Těžení

24. září 2016 v 20:18 | Lue
V tomto návodu obeznámím ty méně zkušené s těžením, kterým lze vydělávat už od 30.lvlu a to dost pěkně.

Jako první věc, která nás bude zajímat je Krumpáč+0, který koupíme ve 2. městě každé říše u dřevorubce jménem Deokbae za 80.000 yang.


Teď když máme krumpáč, tak můžeme vyrazit kopat. Teď záleží, jestli jste menší lvl nebo vyšší, protože to můžete krásně skloubit s chozením na metiny. Tak začneme spíše asi nováčkama, kteří jezdí po prvních a druhých městech jejich říše.

První města

V prvních městech(Pyungmoo, Joan a Yongan) se dají najít tyto žíly:
Stříbrná žíla
Měděná žíla
Diamantová žíla
Zlatá žíla
Naleziště fosilního dřeva

Červeně označené žíly jsou nejhodnotnější v této mapě, fialové takové druhotné, ale prodat se dají a ničím zvýrazněné, když to řeknu lidově, tak vám po nich ve většině případů neštěkne ani pes.

Druhá města

Dále zde máme druhá města(Bakra, Bokjung a Yayang) se dají najít tyto žíly:
Naleziště ebenového dřeva
Stříbrná žíla
Měděná žíla
Diamantová žíla
Zlatá žíla
Naleziště fosilního dřeva
Nefritová žíla

Opět nás budou zajímat červeně označené rudy, až v druhé řadě fialově a černě kopat nebudeme.


V těchto mapách můžeme zároveň s těžením chodit na metiny v rozmezí od 5. až 25. lvlu v 1. městech a od 25. až 35. lvlu v 2. městech. Zároveň si tím pomůžeme k poslední fázi těžení. Pevně si uschovejte kameny +0, +1 až +2.

Když už jsme prošli tyto začátečnické mapy, tak můžeme začít s dalšími nejnavštěvovanějšími "doly" ve světě Metin2.

Hora sohan

Jako další projedeme Horu Sohan na které by jste našli jen pár lidí, ale je nutno ji zmínit, protože se tam těží pěkně i hledání metinů 55 a 65 lvl, což se skvěle doplňuje opět k pozdější fázi. V této mapě můžeme nalézt:
Naleziště nebeských slz
Naleziště ebenového dřeva
Naleziště bílého zlata
Diamantová žíla
Stoh mušlí
Křemenová žíla
Naleziště křišťálové rudy

Opět se řídíme barvičkama, které nám ukazují, jak jsou rudy cenné. Níže na obrázku můžete vidět červeně zobrazenou oblast, kde se tyto rudy vyhledávají nejčastěji.

Chrám Hwang

Toto místo si oblílí téměř každý, ať už kvůli lennosti nebo kvůli běhání po bytě kvůli vaření, uklízení a podobně. Zároveň po chvilce těžení lze odhadnout, kdy se objeví rudy další hodinu, takže si můžete jít kolikrát vesele odpočívat a přijít až v daný čas. V tomto podlaží, které brzy uvidíte na obrázku se objevují vždy 4 naleziště za jednu hodinu a proto, když si zjistíte, kdy se objevily, tak příští hodinu budete vědět, kdy se objeví další naleziště. Tolerance je zhruba okolo jedné minuty. Také budeme hodně měnit kanály, protože jestli se objeví naleziště na jednom, tak se objevují i na dalších. Tak si tedy nejdříve řekneme, jaké naleziště se zde nachází a pak si ukážeme, kde toto místo najdeme:
Naleziště nebeských slz
Naleziště ebenového dřeva
Naleziště bílého zlata
Diamantová žíla
Stoh mušlí
Křemenová žíla
Naleziště křišťálové rudy


Tímto ale nekončíme v chrámu Hwang, jelikož tu mají lidé oblíbené ještě jedno místo. Pro mě je tedy trochu nepochopitelné, protože tam stále jezdí a pomalu si s nikým nepopovídají, ale zmínit ho musím, třeba se někomu bude zamlouvat více. Opět ho máte červeně označené na mapě.


Teď ale dost lidí může námítat, že se často objevují rudy za hradbami chrámu, ale pro to existuje také vychytávka. Asi nejsnažší to mají manželé, stačí jeden manželský pár a může dostat za hradby klidně 100 lidí. Tak si tedy ukážeme jak na to.

Jako první posadíme partnera/partnerku na jakékoliv zvíře k hradbám. Samozřejmě i ostatní lidi, pokud nespolupracujete pouze jako pár.


Následně si partnerka/partner v nastavení hry zvolí v Modusu PvP Volný.


Nyní může partnerka/partner šťouchat toho, kdo je na zvířeti za hradby.


Výsledek vypadá takto.


Nyní, když je váš partner/partnerka za hradbou, tak vám stačí pouze použít snubní prsten a dostanete se také za hradbu. Pokud jste to zvládli, tak gratuluji, jste za hradbou.


Zpátky se dostaneme naprosto stejným způsobem nebo na sebe kouzly, v lepším případě lukem natáhneme příšery, necháme se zabít a zvolíme Znovu spustit ve městě.

Mapy od 90 lvlu

Zde samozřejmě máte nová naleziště, které jinde nenaleznete, ale velkou nevýhodou jsou agresivní monstra. Proto zde téměř nikdo netěží a tak si tu můžete přijít na němalé peníze. Opět si povída, co zde můžeme najít a co budeme chtít těžit:
Žíla rudy krystalu duše
Žíla smaragdové rudy
Naleziště nebeských slz
Žíla granátové rudy
Žíla rubínové rudy
Žíla safírové rudy
Žíla smaragdové rudy
Turmalínová žíla
Diamantová žíla
Křemenová žíla
Naleziště křišťálové rudy

To je sice pěkné, že zde jsou tak cenné rudy, ale co s těmy monstry? Stačí je všechny nahnat, po cestě do nich sekat, odtáhnout je tak daleko až neuvidíte naleziště a útect zpátky. Lepší případ je, když se necháte zabít a utečete jim dokud jste neviditelní, ale opět... nejlepší to zde mají manželé! Jeden vše odtáhne, nechá se zabít a nechá se obnovit ve městě.


Po té kliknete na snubní prsten a objevíte se přímo u partnera/partnerky, který už dávno kope žílu.


V těchto mapách vám neporadím, kde se naleziště nalézají nejčastěji, ale platí zde opět pravidlo, že tam kde bylo naleziště před hodinou, bude zhruba na minutu ve stejný čas příští hodinu znovu. Proto, když uvidíte zmizet naleziště, tak si odečtěte asi 10 až 15 minutek a víte, že tam za hodinu bude znova a takhle si najděte tak tři místečka a objíždějte je a měňte kanál. Protože jakmile je naleziště na tomto místě na jednom kanále, tak bude i na druhém, třetím,..

Jiná místa

Samozřejmě je zde i více míst, kde naleziště najít. My jsme vyjmenovali pouze ta místa, které by jste měli znát! Jinak se dá samozřejmě těžit například u orků, nejlépe asi na ostrově, kde se nachází chrám Hwang, což také není od věci občas z něj vyjet a porozhlédnout se, dále se dá těžit v Ohnivé zemi, ale tu prakticky lidi ani krumpáč nenosí. Také můžete těžit v poušti, ale opět by bylo asi dost těžké si tam najít výhodné místo, proto se tu o takových místech nebavíme.

Novinka (bitevní zóna)

Nově lze od 50 lvlu také těžit v bitevní zóně, kde je to těžké sice, musíte přežít spousty netolerantních lidí, ale můžete zde jíž od toho 50 lvlu natěžit krystaly duše a další vzácnější rudy. :)

Pověry a mýty

Kouzlo karmy vám vážně u těžení, ani u tavení nepomůže, protože je ve hře pouze kvůli padání yangů. To samé předpovědi u stařenky, předpovídá pouze jak vám ten den budou padat yangy.

Zlodějské rukavice vám vážně nepomohou u těžení, pomáhají pouze při padání věcí z monster.

Schopnost težba, okolo ní byl, je a asi bude rozruch stále. Někdo tvrdí, že nefunguje, jiní že ano. Já osobně jí mám načtenou na P a je pravda, že ve většině případech i s krumpáčem+0 natěžím více než jiní a možná to není úspěsšností, ale někteří tvrdí, že se zvýší rozmezí hodnoty, kolik může spadnout kusů rudy po jednom úspěšném těžení.

Krumpáč a jeho vylepšování rozhodně není mýtus, protože vážně se zvýší úspěšnost těžení. Už s krumpáčem+3 se mi stalo, že jsem těžila klidně 9x za sebou úspěšně a vždy vytěžím více než lidi, co tyto věci nemají, kolikrát se mnou soupeřili, když měli dvě postavy a já pouze jednu, kdo toho nakope více. Takže rozhodně se vyplatí krumpáč vylepšovat.

Těžení po restartu serveru se opravdu nevyplatí, jelikož se objevují všechna naleziště ve stejnou dobu. Než se časové intervaly rozestoupí tak, aby se kopalo lépe, tak to trvá 2-3 dny.

Nepsaná pravidla a slušnost při těžení

1.Vždy odvoláváme koně i oba druhy mazlíků! Proč? Překáží to a zle se naklikává ruda.
2.Nikdy nesekáme do hráčů, pokud už není u nalezíště místo, buď uznáme, že jsme došli pozdě nebo se naučte radu o které píši níže v článku.
3.Nikdy se nemlátíme, když zmizí ruda a čeká se na další. Toto platí hlavně v chrámu Hwang!
4.Neotravujeme spoluhráče, když vidíte, že vás rozhodně neopětují. Tím je myšlen hlavně chat.

Rada k nepsanému pravidlu číslo 2
Každá rasa má takové své kouzlo, kterým neovlivní nikoho při těžení. Příkladem je Aura, Silné tělo, Začarovaná čepel, Léčení, Pomoc draka, Zamaskovat,... Tudíž stačí si stoupnout k lidem tak, aby jste se o ně zasekli, když držíte šipku v před a zároveň byli směrem k nalezišti. Zhruba takto, akorát já to ukazuji na monstrech:


Stále držíme šipku v před a zároveň s tím, použijeme toto naše kouzlo, které lze použít i bez zvoleného cíle. Já použiji třeba léčit a výsledek vidíte na další fotce.


Posunula jsem se na úroveň těchto monster až mírně před ně. Takto se dostanete k nalezišti a neskončí to tím, že se nakonec bude mlátit každý, tudíž si nikdo nezatěží.

Tavení

Po úmorném těžení bude ještě jedna část, při které si budete trhat vlasy, ale to poznáte až v průběhu.
Nyní si vysvětlíme, co je potřeba k tomu, aby nám snad vznikla jedna taková tavenina.

Potřebujeme 100 kusů dané rudy, kámen ducha +0,+1,+2 (jakýkoliv kámen, která spadne z metinu) a takový menší poplatek 3.000 yang. Zvláštní vyjímkou je diamant, který nepotřebuje žádný kámen ducha, ale za to si připlatíte, protože je potřeba 10.000 yang.

Pokud vše máme, tak vyrazíme hledat alchymisty, kteří se nachází na cechových pozemcích. Tyto pozemky najdete tak, že si otevřete mapu a uvidíte vlaječky ke kterým budete jezdit a hledat. Cechové pozemky a tím pádem i vlaječky na mapě můžete najít pouze v těchto lokacích: Pyungmoo, Joan, Yongan, Imha, Varyong, Jungrang, Hrabství Daeyami. Tučně zvýrazněné názvy oblastní jsou ty, které budete navštěvovat nejspíše nejčastěji.


Takto vypadá alchymista. Tento je zrovna specializován na krystaly duše, což si vždy přečtete u jeho jména. Rozhodně doporučuji toho využívat, protože pokud tavíte krystaly duše u alchymisty krystalů duše, to samé ebenové dřevo u alchymisty ebenového dřeva a podobně, tak máte 60% na úspěch. Pokud však zkusíte vše pouze u jednoho, který na tyto věci specializován není, tak máte pouze 30% na úspěch a to je hodně málo. Ono vás to pak naučí si radši zajezdit než přijít o spousty milionů.

Orientační ceny

(Ceny v yangách ke dni 24.9.2016)

Název taveninyCena taveninyPoznámka
Krystal duše10.000.000Občas to trvá déle, ale za tuto cenu se prodá vždy!
Smaragd4.000.000Toto záleží spíše na kupci, dalo by se za více i za méně, ale na stánku to prodáte za takovou cenu.
Safír1.000.000Tato tavenina je vzácná, ale moc lidí ji nevyužívá, proto prodej trvá a často vás to může donutit k slevám.
Rubín1.000.000Tato tavenina je vzácná, ale moc lidí ji nevyužívá, proto prodej trvá a často vás to může donutit k slevám.
Granát1.000.000Tato tavenina je vzácná, ale moc lidí ji nevyužívá, proto prodej trvá a často vás to může donutit k slevám.
Turmalín1.000.000Tato tavenina je vzácná, ale moc lidí ji nevyužívá, proto prodej trvá a často vás to může donutit k slevám.
Nebeské slzy1.000.000Zřejmě nejprodávanější tavba, rozhodně by neměl problém ji za tuto cenu prodat.
Ebenové dřevo700.000Hned po slzách druhá nejprodávanější, ebenové naušnice má téměř každý první hráč.
Stříbro500.000Stříbrný náramek už nemá tolika lidí, ale ne každý těží v 1. a 2. městě, proto se tato cena drží a lze jej prodat i za více yang.
Bílé zlato400.000Velmi dobře prodejné kvůli náramkům a naušnicím pro buffery na nižší úrovni, ale může se stát, že je náměstí zahlcené bílým zlatem a chvilku si počkáte.
Diamant300.000Diamant se musí používat na každý šperk, ale už je tolika šperků osazených, že ho nepotřebuje téměř nikdo a tak se moc neprodává a ztrácí na ceně.
Měď300.000Na stánku vydrží patrně dlouho, protože je pouze na výrobu lněného opasku, ale na to je ptořeba hned 10 kusů. Proto je možné, že vám jeden člověk koupí nemalé množství.

Ostatní taveniny jsou tak nehodnostné, že nemá smysl je zde zmiňovat.

Nyní víte snad naprosto vše o těžení, gratuluji a můžete jít z vesela vydělávat!
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.