Rozhovor s hráčem "Leandra"

5. března 2017 v 12:56 | Lue

Dnešní rozhovor je úplně první, tak jsem si hned pozvala jednoho z nejznámějších hráčů této hry, který na českém ofíku dosáhl jako první tehdy maximálního lvlu 99 a to za šamanku. Aby to pro vás nebyl jen sloup textu, tak zajdeme samozřejmě i do hry a poptáme se i vás. Tudíž, jdeme na to. První polovina bude více z mé strany a v druhé polovině zapojíme vás.

Ahoj Luky, myslím, že tě dost lidí znát bude, ale přecijen, mohl by ses jim trošku představit?
Ahoj, jmenuju se Lukáš, Metin 2 hraju prakticky od bety, co se spustila v ČR. Většina lidí co si mne pamatují vědí :)

Mohl bys nám prozradit, proč sis zvolil zrovna šamanku a věděl si, jak obtížná bude? Přecijen v té době sis nemohl dovolit věci +9 a vše sis musel dělat sám.
Tak ze začátku, když to člověk nainstaluje a vybírá si postavu pro mne byla šamanka nejvíce sympatická postava, ze začátku jsem opravdu netušil do čeho vlastně jdu. Ale v minulosti v diablu sem rád hrával za wizarda a šamanka byla nejvíce podobná tomu, co jsem si od postavy sliboval, magické útoky, pomocná kouzla a křehká dívenka, co dokáže rozpoutat peklo když se naštve, to mne lákalo nejvíce :) Samo sebou sem vůbec netušil, co bude vše potřeba za vybavení, aby se s tím dalo pořádně hrát, to přišlo až hodně později, do té doby to byla dřina a hodiny utrpění :)


Když už jsme naťukli tu výbavu, jak dlouho jste získávali BS(černé oblečení,brnění z černé oceli,..) a zbraně od 75 lvlu a jakou to tehdy mělo hodnotu, co se týče yang?
No to byla doba než se podařilo získat první BS :) V té době nebylo jednoduché získat výbavu na to pokořit jen věž sólo, jak je to dnes běžné. Byly to hodiny utrpení a nutné spolupráce. První pokoření věže měl na svědomí DareDevil, ten už měl hodně zkušeností z anglického seerveru, takže věděl co a jak je třeba atd. Pak jsme utvořili takovou malou skupinku, já, Reaver a GoodPowerPL. GoodPowerPL nám pomohl sehnat výbavu a věděl zase z polského serveru co je proto zapotřebí, tak jsme se do toho pustili. Věž neni vyladěná do dnešního dne a asi nikdy pořádně nebude. Takže si dokážete představit jaké to bylo, když Vás to neustále vykopávalo ven :) První přišel na řadu kovář, když se dařilo vpohodě dostávat ke kováři, začalo se vlastně zjišťovat, že se může jít dále, že tam je možnost zisku lepší věci po zabití zubaté s kosou, a tak začal hon na mapy na 7.patře. tenkrát to na začátku fungovalo jinak trošku, než se to odladilo, tak se dalo nadropovat více správných map, které Vás pustí na 8.patro a pak vypadnout z věže a mapa Vám zůstala stále v inventáři. To bylo asi týden, co jsme to věděli a tak se dostali na trh první BS a zbraně od 70-75 lvl. Před updatem, který to opravoval to byla hodně dlouhá noc, kdy jsme měli asi 50 map, které jsme nahromadili a běhali celý večer na zubatou. Tehdy jsme s DareDevilem neměli moc dobré vztahy, to se změnilo až na den po updatu, znáte přímá konkurence na trhu atd. Ten večer nebo spíše ráno, když už šel spát, nám dal své zbývající mapy a za to jsme mu dali první jedák na serveru co padl. Od té doby se naše vztahy zlepšovaly a spolupráce byla na světě :) Jinak co se týče cen, to nejde moc porovnat. Tehdější ekonomika a ta dnešní jsou hodně odlišné, nebylo tolik yangů, takže ceny nebyly vysoké. Prodávalo se to za pár milionů jenom :) a když se spustil drop brnění v červeném lese ze stromů, tak ta cena už klesla na 1kk za kus. Cesta za tím vším byla dlouhá, začalo se to běhat až kolem 75 lvl a já už měl skoro 80 tehdy.

Tak teď si mi trochu ukradl otázku. Asi dost lidí ví, že od 86 lvlu padají tato brnění v červeném lese. Ty si byl tuším nejspíše první 86 lvl, vyneslo ti to hodně? Asi ne, dle toho, co se právě napsal.
Já nikdy nebyl moc dobrý obchodník :D Hodně jsem dodával brnění hlavně do cechu a známým. Takže tato éra mne moc bohatství nepřinesla :) Ale v lese sem trávil hodně času, to je pravda, přece jen nikde jinde se expit nedalo tenkrát :) Zase tak moc brnění nepadalo v té době :) Hedno, dvě za hodiny v lese, když se zadařilo za den. Hodně se toho zlámalo ve věži, ten pán se to nenaučil do dnes, měl by to zabalit :)

Nyní si nám prozradil, že takové možnosti, kde expit nebyly jako dnes. Byla i jiná zajímavá místa, kde se už dnes neexpí?
Když někdo chtěl vyrazit expit aspoň na 90 lvl, tak to šlo pouze v červeném lese nebo se dalo začít na 8.patře věže a pak do lesa. Kdo věž zná, tak ví, že 8.patro je nekončný příval nemrtvých :) Ale nemáte možnost si ani chvilku oddechnout, takže to tam moc dlouho nejde vydržet a další věc, že tehdy ještě nebyly kameny duše, takže kouzla byla jen G1 maximum.

Pojďme se nyní ohlédnout za tvýma spoluhráčema, možná rivalama. Jak vzpomínáš na jména, které si už trochu zpomínal, jako Reaver, s kterým si dost spolupracoval či DareDevil s kterým ses tahal o první místa tabulky či jiná jména, která ti utkvěla v paměti?
S Reaverem jsem spolupracoval již hodně brzy, někdy kolem 50 lvlu jsme začali hrát spolu. Jeho mám určitě v paměti stále, je to dobrý kamarád, v kontaktu jsem do dnes, hrál jsem s ním ještě po metinu pár let world of warcraft či diablo 3, jednou jsme zkoušeli i teru. DareDevil, jak jsem se zmiňoval, to byl náš přímý konkurent v tom něco pokořit či utrhnout nějaký ten yang na trhu, na začátku to byl boj a nebylo tam moc vzájemné úcty. Já jsem byl trošku jiný, snažím se vycházet s každým, ale Reaver to byla horká hlava a pořád se s ním pošťuchoval. Snažil se ho překonávat, první větší střet byl na farmení pavoučí královny. Pak se to vše změnilo s věží, jak jsem psal. Tam se to víceméně urovnalo a já osobně s DareDevilem vycházím moc dobře, e to dobrý kamarád a hodně mne se vším vždy pomohl, když jsem potřeboval. Je to člověk, na kterého se můžete 100% spolehnout.Když jsem si dal těch 5 let pauzu, než jsem se vrátil dodělat 120 lvl a pak zase pauzíroval, tak mne hodně pomohl při návratu, když jsem neměl ani yang, ani výbavu, protože jak víme, půjčovat účty se nevyplácí. O vše jsem přišel a začínal jsem od nuly. Jediné, co mne zůstalo byl zvon, který jsem Daremu svěřil o úschovy a ten mne zase vrátil hned, jak jsem přišel do hry :) Co se týče dalších jmen, jsou tu lidi, které si ještě pamatuju dobře, jako TommyElven, ninja se kterým do dnes hraju wowko, dobrý kámoš. Hodně srandy s ním :) Psal jsem i o GoodPowerPL, hodně jsem s ním kecal po večerech, chudák myslel, že jsem ženská, ta jazyková bariéra no :) Pak dotal ban za sdílení s bráchou, bohužel hrál z Anglie a brácha z Polska no. Pak jsou tu lidé jako Casablanka, se kterým pracuji v reálném životě. Ode mne v cechu si pamatuju Megamastera, Nilfgaarda, Yennefer, Derryninja atd. atd... ještě si na některé staré páky vzpomenu :) Z červené Vader, to byl polák, žlutá rodinka Kakashi a pol :) Smicinek atd. Dneska už nevím, kde jim je konec všem. S těma už v kontaktu nejem.

Mohl bys nám vypíchnout nějaké tvé největší vzpomínky či úspěchy i co se týče kování? Na co si dnes rád vzpomeneš?
Tak největší vzpomínku ohledně kování mám tedy určitě na moje BS, škoda ho, bylo mi odcizeno, kdo ví, kde je mu konec. Jednou večer olem 2-3 ráno em si řekl, že bych to mohl zkusit kovnout na více než +7. Vzal jem tedy materiál, potavil e za sklad, rupnul první poku na +8, pak e podařilo znovu na +7, zkuil jem na +8, pak e podařilo dát ho znovu na +7, zkusil sem +8, vyšlo, a tak jem i řekl, že při nejhorším zůtanu zase na +7 a zkuil jem to na +9 a ono to nějakým zázrakem klaplo, mám takový dojem, že to bylo první B+9 na erveru, ale nerad bych kecal :) Ve věži em zae pokoval vějíře extáze, jeden na +8, druhý na +9, měl jem je na PvP. Co se hodně nezadařilo byla moje orchidej, té e protě nechtělo na +9, tam padlo hodně pergamenů. Na +9 jem ji dal vlastně až návratem ke hře. No a pak mně potěšilo, že sem i před další pauzou udělal tyhle šaty měíce, třeba někdy pokovu, měl bych mít někde na účtech asi 9 charakterů plný pergamenů :) No a další kovářeké zlo byl zvon z dračí čeliti, měl em ho uprově nabonusovaný do jekyně, ale nešel na víc jak +7. Tu práci za mne udělal pak někdo jiný, když mě ho DareDevil vykoupil po ukradení z trhu už ukovaný na +9. To je asi vše z kování, zbytek člověk raději zapomene, protože tohle je dílo náhody nekutečné, takových rituálů, co člověk měl. Dojdi ke stařence, máš štěstí kovej, nemáš stěstí kovej karmou apod. :D Za ty roky můžu říct, že na kování neexituje nic, co by Vám 100% pomohlo, protě je to dílo náhody a buď jte haluzák nebo smolař.


Určitě si vzpomeneš i na zavedení jeskyně vyhnantví, co to pro tebe tehdy znamenalo? Hodně měnění bonusů, dokonce přidali do hry i mramory požehnání, tudíž pátý bonus.
No, příchod jeskyně byl pro mne nový začátek, bylo zase co dělat, už tehdy teda nehrál Reaver, ale dal jsem se do kupy se ZeusNicitel, na kterého jsem zapomněl, dobrá spolupráce s ním byla :) Jitě muselo se sehnat pár pátých bonusů, pak se muselo něco normálního do těch věcí zase protočit, protože bylo zapotřebí ďábla. Naštěstí se to dalo už tehdy sehnat rychle. Takže to nebyl zase takový problém. Byla to spouta hodin na golemech a pak spousta na seťácích, a s druhým patrem přišla možnost dorazit konečně lvl 99. Něco jsem vydřel sám, něco ve spolupráci se Zeusem, přece jen ve dvou e to lépe táhne. Jeskyně byla fajn, ale pak časem začalo farmení čarodějnice, boje o ní s Chiyoko, Kakashim atd. Nebylo to nic příjemného, spouta se toho řeklo a udělalo, nerad na tohle vzpomínám. Bylo z toho hodně yangů, ale už to nebylo potěšení ze hry, ale spíš povinnost vstávat ve 3 ráno, kvůli zabití čarodějky apod. Na trhu nebyla konkurence, ale vztahy s hráči na bodu mrazu. Byl to vlastně začátek mého konce tu. Dodělal jsem lvl 99 a už nebylo co dělat, krom tohodle, takže jsem jen postával ve městě a to nebylo pro mě. Jn, udělal jsem si pak suru na 56 lvl, sóloval s ním věž, ale to člověka dlouho nebaví, když ten mamlas nahoře všechno zlomí. Ale jeskyně ze začátku bavila hodně, člověk se tam zavřel na celý den a měl klid :)

A co bys nám pověděl například o cechu Mercenaries, jak na něj vzpomínáš a jak se ti líbil/nelíbil pokus o obnovu tohoto cechu?
Mercenaries byl dobrý cech, ve válkách nebyla skoro konkurence, když se sešla top sestava, lidi si tu pomáhali, ale časem se začaly názory lidí a odtrhla se od nás skupinka lidí s Nilfem, Yene a Megamasterem. Založili si vlastní cech a snažili si rozjet si vlastní cestu, kterou se vydat. Byla škoda, že ten cech vůbec zanikl. Když jsem přestal hrát měl jsem cech na surovi, ale když jsem účet půjčil, tak mne hodili do žluté a cech se tím zrušil. Znovu obnovení byl dobrý pokus, ale nebyla tam moc silná základna na to něco podnikat. Pokusy o zabavení lidí probíhali, to chválím, ale ne každý přece jen je na tyhle věci, já jsem zvyklý spíš na nějakou bojovou spolupráci, války, bossové, atd. :) Bylo by fajn, kdyby se našlo více věcí pro cechy ve hře samotné, cechové mapy chválím a hodnotím pozitivně, ale zase to není pro každého. Omezený počet lidí, náročnost vysoká bez top výbavy si člověk neškrtne atd. Přiznám se, že jsem dlouho nesledoval nějaké novinky, takže jestli se něco na cechovní scéně změnilo za posledních pár měsíců, tak o tom nevím :) Ale za mne bych tam uvítal možnosti rozšíření pozemků, jejich rozvíjení, lepší bonusy pro cechy apod. Nějaké cechovní eventy, co by si mohl spouštět vůdce cechu osobně a nebyl závislý na týmu. Hodně zde ve hře schází příběhový rozvoj, kam směřujem apod. Cechovní mapa otevřela myšlenku nějakých dungeonů do budoucna, jestli se jí někdo udrží a bude se to rozvíjet, to nevím, metin nikdy nebyl takové mmo. Přece jen s wowkem se to třeba srovnat opravdu nedá. Tam můžete dělat opravdu cokoli. Nějaký achievement systém by tu lidi také potěšil.

Tak, z mé strany už ti dám pokoj, ale stále tu mám pár otázek od lidiček, tak zjistíš, co zajímá nejvíce je.

Rozhovor dirigovaný lidmaZačneme hned tou ostřejší otázkou. Kolik si do té hry investoval? Vyplatilo se to?
Bohužel, někteří to sice asi nepochopí, ale ze začátku to opravdu jinak nešlo, než invetovat nějaké peníze, aby si šlo zahrát trošku lépe. Když na to koukám s odstupem času, některé invetované peníze do toho byly zbytečné, ale bez aspoň základu jako nabonusovat věci a něco ukovat to nešlo. Dneska si to koupíte na trhu, včetně dračích mincí za yangy. Takže po návratu jsem do toho nedal ani korunu. Nebylo to moc, co jsem do toho vrazil oproti jiným lidem, co jsem slyšel ty částky, byly neskutečné. Ale když si vemu, že to bylo za 2 roky hraní, tak to ještě ušlo z mé strany. Veškeré mé investice sem dostal za čas zpět, takže jsem vyloženě neprodělal na téhle hře. Lidi si řeknou, blázen, itemák atd. Zkuste si ale něco v téhle hře zahrát jen s tím, co Vám padne :) To je zase kouzelné na wowku, sice za to platíš měsíční poplatky asi 300 Kč, ale zase do toho už víc vrazit nemusíš. Navíc současný systém ti umožňuje si za vydělané goldy ve hře koupit herní čas a naprostou novinkou je převádet to na eura a kupovat si za to třeba jiné produkty od blizzardu atd. atd. Co si budeme povídat, mikrotransakce vládnou většině her. Všude nalákají hráče na pojďte si zahrát zdarma naši hru, no, ale pokud chcete jako si ji vážně zahrát, tak si musíte koupit to a to. No a když ta hra člověka opravdu baví, tak si řekne, že za tu zábavu nějakou tu korunku pustí. Pokud je to dospělý a jsou to jeho peníze, je to jeho věc. Pokud se jedná o dítě, je to špatné.Proč už nehraješ? Hraješ něco jiné? Plánuješ se někdy na metin zase vrátit?
Můj návrat sem byl hlavně, abych zase popohnal ostatní šamany k činnosti. Nejsme en buffeři a to už víme dlouho, dokážeme pracovat samostatně. Je to dřina, je to utrpení, ale to je na tom to kouzlo a ta zábava. Momentálně hraju opět World of Warcraft, je to spíše odpočinkové hraní, nebudu tu psát, že i když to hraju jako casual hráč, tak se držím vysoko v některých hodnoceních, to není účelem proč hraju. Je tam spousta možností, co člověk může dělat. Baví vás pve? Chodíte dungeony, s guildou raidy atd. Baví vás pvp? Chodíte battlegroundy, arény atd. Chcete spíš poznávat svět warcraftu, plníte úkoly a otevíráte si různé děje, kdo je ten, kdo je tamten, co se s ním stalo.. Wowko má jeden z nejpropracovanějších příběhů na světě. Jejich lore je neskutečné, kdo četl knihy, chce si tu hru zahrát, aby poznal hrdiny z knih atd. Nehraju metin, protože vyšel nový datadisk wowka a je momentálně jeden z nejlepších jaký sem kdy hrál a hodně mě baví. Rád bych ho dohrál do konce. Na metin se určitě zase někdy vrátím, ale otázkou je za jak dlouho to asi tak bude. Nejsem už nejmladší, věk mám hódně dlouho v herním důchodu, takže vše hraju jen abych se bavil. To, že se vrátím dokazuje i to, že i přes štědrou nabídku jsem svoji Leandru neprodal, je to prostě srdcová záležitost :) Jediná nevýhoda v návratech je, že začínáte od nuly, nemáte výbavu, nemáte yangy atd. :)

Lukášovo postava ve hře World of Warcraft.Co si myslíš o tom, jak se ofík posunul a jak se máš? Bohužel, nevíme jestli se ptá na náladu či život.

No, samotného mě překvapilo, že se projekt metinu nezabalil a pokračuje tu nejakým způsobem snaha o rozvoj a možnost nabídnout hráčům trochu více ze hry. Doufám, že to bude pokračovat. Za mne v metinu jedině ofík, chápu lidi, co si založí svůj vlastní server, a snaží se tam dělat věci po svém, ale to neni dle mne dobrá cesta snažit se lidem věci usnadňovat. ako rychlejší expení, vydělávání, bonusy zdarma atd. Ano, je to zdarma, ale vždy si pak najdou něco na čem se snaží vydělat. Jak se mám, no, mám dobré i špatné dny, jako každý :) Čím je člověk starší, tím více má starostí. Ať už hypotéka, práce, rodina apod. Nikdy neni nic sluníčkové. Zatím jde vše dobře a doufám, že se bude dařit. Aktuálně se těším až začne hezké počasí, abych mohl vypadnout ven :)


Jaký byl návrat po 5 leté pauze?
Návrat byl hodně složitý... Prakticky hned poté, co jsem se vrátil, jsem chtěl okamžitě skončit. Než jsem končil, pujčil sem účet kolegovi z práce, bohužel ten ho po letech půjčil zase dál, ale ten komu ho půjčil si prakticky vzal vše, co jsem na účtu měl. Takže jsem neměl ani yangy, ani výbavu. Moje hloupost, uznávám. Věděl sem jak to asi dopadne, i tak jsem to dopustil. Každopádně, díky DareDevilovi jsem se dostal k lepším kouskům výbavy. Casablanka také hodně pomohl do začátku, snažil se odčinit co se půjčením mé postavy dále stalo, za to mu děkuju, že se to snažil napravit. DareDevil mi sehnal hodně věcí a hodně mně jich půjčil, takže jsem byl brzy schopný v lese expit samostatně a dodělal jsem překvapivě rychle 120 lvl. Jsem mu za to vděčný, je to opravdový přítel a těch si v téhle hře musíte vážit, protože to je ve světě podvodů a krádeží opravdová vzácnost. Ano, bohužel, podvody a krádeže jsou zde na denním pořádku a nikdy to jinak nebude. Čestnost dnešní mládeži nic neříká a každý si chce urvat něco pro sebe. Je to velká černá skvrna téhle hry a jiné to nikdy nebude.. Tady můžete věřit jen sobě, v online světě je důvěra záležitostí let. Každopádně těch lidí, co se snažilo pomoct při mém návratu bylo hodně. Za to jsem jim vděčný. Překvapilo mne, že si mě někdo ještě dneska pamatuje :)Jak jste tehdy vydělávali a jak těžké se bylo posouvat dále, když jste si museli vše kovat na vlastní pěst? Například elisaw vykovala první čepel na pololidi na +9, pamatuješ si takové věci?
Začátky vydělávání byly těžké, když nikdo nemá peníze, nemůžete ani vy nějak vydělat :) Trh začal být výnosný až, když se začalo chodit na bosse jako pavoučí královna, zubatá s kosou apod. Vykovat něco, když to byl jediný dotupný kousek na trhu, obonusovat to atd. To někdy stálo nemalý peníze bohužel. Pamatuji si to docela dobře, když tu pololidku vykovala, protože Reaver nadával asi týden, ten ji rupnul na +9 tolikrát, že to ani neni hezké. Nikdy ji nedostal na víc jak +8 než skončil. Více vydělat se dalo až s jeskyní a čarodějkou. Spíš byla snaha vybavit si cech než konkurenci. Jinak první vydělávání, co si pamatuju bylo ve věži na 40 lvlu. Dropováním luků a chakramů, které ste prodávali obchodnici byl jeden z prvních výdělků samozřejmě :D
Jaké to bylo být tak vysoko, v té době přeci jen vyoký lvl něco znamenal a hlavně za šamanku, muselo to být obtížné, ne?
Je pravda, že se tu hodně hledělo na vysoké lvly, hodně lidí Vás kvůli tomu obdivovalo a znalo. Za šamanku to byla opravdová výzva. Neříkám, že jsem vždy vše expil sám, to by byla šílenost, ale vždy jsem odmítal být pouze buffem. Makal jsem na sobě, piloval bojové techniky z koně a ze země, zjišťoval mechaniky hry, abych našel co nejlepší styl pro expení. Nakonec se to podařilo vše vyladit a byl jsem na sebe hrdý, že za charakter, který na to není moc stavěný dokážu sám zvládat bosse, věž, metiny a expení. Bohužel, dneska to opět je někde jinde, a na to, aby ste za šamana mohli dát ólo třeba razadora, potřebuje člověk neskutečnou výbavu. Když jsem to kalkuloval, tak bych potřeboval zvon 50% + maximální alchymii co může být a ty nejlepší kousky, co jdou sehnat, a i tak by se na tom nadřel. Na bosse ten šaman neni moc stavěný, má malý útok zbraní a ty magické útoky také nejsou nic moc v porovnání s jinýma. Chtělo by to zapracovat trošku na balancu hry.Jak dlouho ste v té době četli? Bylo těžké získat knihy?
No, nebylo na trhu zrovna velké množtví knih, ale co si člověk nadropoval, to si taky přečetl. Každopádně nějakou dobu trvalo než se bez svitků dostal na G1 a tam také dlouho zůstal, protože kameny duše byly dostupné až za dlouho.


A poslední taková odlehčující otázka, proč si byl tak dobrý oproti většině? :D
No, neřekl bych ani tak, že oproti ostatním tak dobrý, jako že jsem měl největší výdrž a snahu něčeho dosáhnout. Aniž bych se chtěl chvástat, hrál jsem prostě tak, abych dokázal, že šaman dokáže pracovat samostatně, abych všem vyvrátil mýty o tom, že je to pouze buffer. Šel jsem si tvrdě za svým a neustával jsem, dokud jsem nedosáhl první maximální lvl. Jistě hodně lidí si řekne, jo, jasně, tak si dal lvl 99, ale když si to porovnáte, ty poměry oproti dnešku. Nebyla šerpa, nebyla alchymie, pásky, obleky apod. Byla to tvrdá dřina. Nerad se vzdávám, když si něco vezmu do hlavy a pro mě byl cíl být první a tak jsem si za tím šel. Ono když jsem končil, měl jsem 9 měsíců čistého herního času a to za 2 roky hraní. Takže jsem tomu věnoval opravdu hodně času a energie. Zase si někdo řekne blázen, ale je pravda, že mě málo co baví tak jako expení :) A když to máte ještě o něco složitější než ostatní, je to pro mě ještě větší zábava :) Dosáhnout něčeho za postavu, která na to úplně není stavěná a ještě toho dosáhnout jako první, to je pocit k nezaplacení pro mne osobně. I když se to nedostane nikam do světa, jsem rád, že moje video na youtube mělo přes 30 000 zkouknutí, co si pamatuji. Byl to fajn pocit něco dokázat jako první. Bohužel, dneska u her je ten věk dost znát, mladší mají výhodu, tak jsou i lepší. Je těžké držet krok a proto hraju už jen pro zábavu :) Chtěl jsem udělat i video, kde jsem udělal 120 lvl, mám nahráno vše od lvlu 100 do lvlu 120, ale nedostal jsem se k tomu :D

Video, o kterém Lukáš hovoří.

Moc ti děkuju za vyčerpávající odpovědi, máš ještě něco na srdci, co bys lidem vzkázal a nějak se s nima rozloučil?
Děkuju za možnost rozhovoru, bylo to fajn, vyvolalo to vzpomínky. Chtěl bych rozhodně poděkovat všem, co mne podporovali a fandili. Je to opravdu fajn pocit a jsem rád, že si ještě dneska někdo vzpomene kdo jsem nebo kdo jsem býval. Pro ty, kteří mne podporovali mám jen slova díků, jestli jsem legenda nebo nejsem legenda je jen díky Vám a tomu, že si mne pamatujete. A pro ty, kteří píšou, že jsem lama :), tak vpořádku, každý má svůj názor a nikdo Vám ho nebere, každý dělá to, co umí. Nikdy jsem neřekl, že jsem všechno dokázal sám, bez itemů atd. Necitím vůči Vám zášť, takže ať se i Vám daří a snažte si užít hru po svém :) Já si ji užil až až :)
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Alberttah Alberttah | E-mail | Web | 2. června 2018 v 8:07 | Reagovat

The prostate is the central part of a male's reproductive system. It secretes fluids that help the transportation and activation of sperm. The prostate can be found just as you're watching rectum, below the bladder and all around the urethra. When there is prostate problem, in most cases very uncomfortable and inconvenient for that patient as his urinary strategy is directly affected.

The common prostate medical problems are prostate infection, enlarged prostate and prostate type of cancer.

Prostate infection, also referred to as prostatitis, is among the most common prostate-related overuse injury in men younger than 55 years of age. Infections from the men's prostate are classified into four types - acute bacterial prostatitis, chronic bacterial prostatitis, chronic abacterial prostatitis and prosttodynia.

Acute bacterial prostatitis will be the least common coming from all kinds of prostate infection. It is brought on by bacteria located in the large intestines or urinary tract. Patients may feel fever, chills, body aches, back pains and urination problems. This condition is treated by making use of antibiotics or non-steroid anti-inflammatory drugs (NSAIDs) to help remedy the swelling.

Chronic bacterial prostatitis can be a condition of the particular defect inside gland and the persistence presence of bacteria in the urinary tract. It can be brought on by trauma for the urinary tract or by infections via other parts with the body. A patient may go through testicular pain, spine pains and urination problems. Although it is uncommon, it could be treated by removal of the prostate defect followed by the employment antibiotics and NSAIDs to deal with the redness.

Non-bacterial prostatitis is the reason approximately 90% of all prostatitis cases; however, researchers have not to determine what causes these conditions. Some researchers think that chronic non-bacterial prostatitis occur because of unknown infectious agents while other think that intensive exercise and heavy lifting can cause these infections.

Maintaining a Healthy Prostate

To prevent prostate diseases, a proper diet is important. These are some from the steps you can take and also hardwearing . prostate healthy.

1. Drink sufficient water. Proper hydration is necessary for general health and it'll also keep the urinary track clean.

2. Some studies advise that a number of ejaculations per week will help to prevent cancer of prostate.

3. Eat red meat in moderation. It has been shown that consuming over four meals of beef every week will heighten the likelihood of prostate diseases and cancer.

4. Maintain a suitable diet with cereals, vegetable and fruits to ensure sufficient intake of nutrients essential for prostate health.

The most important measure to look at to make certain a proper prostate is usually to go for regular prostate health screening. If you are forty years and above, you ought to opt for prostate examination at least per year.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.